PLZEŇ

JOHAN - jsme v kontaktu

Projekt budování centra JOHAN vychází z idejí aktivního a alternativního pohledu na svět, z potřeby aktivně reagovat. Zdrojem idejí, jež vedly ke vzniku centra, je podpora nezávislé umělecké tvorby především v oblasti performing arts a výtvarného umění. Snažíme se měnit myšlení, zvyšovat zájem o věci kolem, prohlubovat zájem o svět, o místo, v němž žijeme. Snažíme se propojovat lidi a vychovávat prostřednictvím umění k umění. Naše záměry a projekty realizujeme v rekonstruované budově Jižního nádraží, tzv. Moving Station.

Místo: Moving Station je otevřený komunikační prostor nacházející se v bývalé nádražní budově Plzeň - Jižní předměstí.

Akce: JOHAN připravuje festivaly, kulturní akce, tvůrčí semináře v oblasti alternativního umění, divadla, tance, výtvarného umění, připravuje též projekty uměleckého vzdělávání a dramatické výchovy. Centrum produkuje vlastní divadelní a pravidelné akce, výstavy. Umělecké projekty centra vychází ze zaměření na konkrétní místo a svými projekty působí také v oblasti komunitní práce, multikulturní a bezpředsudkové výchovy, osobnostního a sociálního rozvoje dětí, mládeže i dospělých.

Prostory: Moving Station má 4 hlavní prostory. Velký sál o rozměrech 20x10x6m s kapacitou 120 diváků v přízemí budovy. Scéna má rozměry 10x8 m a disponuje elektrickými přípojkami 400V/230 , černou dřevěnou podlahou, přípojkou vody a odpadem na jevišti, montážními body M12 po stropě pro připevnění technologie například pro závěsnou akrobacii. Velký sál má pochozí technologickou lávku po celém obvodu která umožňuje montáž reflektorů a látkového vybavení na zábradlí a obsluhu těchto zařízení. Dá se jednoduše odtemnit nebo zatemnit podle přání klienta. Přímý přístup na perón nádraží k vlakům. Ve druhém patře se nachází malý konferenční a výstavní sál s kapacitou cca 80 osob, stylová nádražní kavárna s kapacitou 50 osob a vstupní secesní hala v původní podobě z roku 1904 pro až 60 osob. Ve všech sálech je možné postavit mobilní elevaci nebo jeviště.

Možnosti: Filozofie mezioborového kulturního centra s co nejširšími možnostmi a výrazným akcentem na otevřenost nabízí nejen zajímavou platformou původní umělecké tvorby, ale také prostor pro uvedení mnoha jedinečných uměleckých činů českých i zahraničních umělců. Moving Station je tvůrčím prostorem pro přípravu a realizaci divadelních, výtvarných, hudebních a multimediálních projektů. Je místem pro festivaly, výstavy, umělecké workshopy a sympozia a stala se současně zkušebnou i otevřeným ateliérem pro mladé tvůrce z domova i zahraničí.

Tech informace: Celý objekt je klimatizován, v sálech jsou elektrické přípojky 63A, 32A, rozsáhlá datová síť, stálé a mobilní osvětlení a ozvučení, galerijní systém Nielsen, montážní body M 12 po tropech, 100 stmívatelných DMX kanálů, mobilní divadelní elevace Nivtec, bezpečnostní kamerový a požární systém. Na nádraží Plzeň Jižní Předměstí zastavují všechny vlaky Os,R, Rx, SC směr Praha, Cheb a Mnichov. Možnost parkování většího množství automobilů a autobusu na placeném hlídaném parkovišti 300 m od objektu. Objekt má osobní výtah 150x150 cm ve vedlejší nádražní budově. Podrobné informace o vybavení a půdorys objektu naleznete na WWW.JOHANCENTRUM.CZ

Kontakt: Moving Station, Koperníkova 56 (Most Ivana Magora Jirouse),
GPS 49.7403603N, 13.3666003E info@johancentrum.cz;, www.johancentrum.cz