KONFERENCE CULTURE GET-TOGETHER

Culture Get-Together 2021
konference o spolupráci v kultuře
15. 9. – 16. 9. 2021, Centrum současného umění DOX v Praze.

Cílem konference je znovu zprostředkovat setkání zástupců především nezávislých scénických umění a představitelů měst, krajů, státní správy a dalších zřizovaných institucí. Pojďme opět přiblížit obě sféry, odstraňovat bariéry, usnadňovat vzájemnou komunikaci a artikulovat to, co je podstatné. Akce bude i streamovaná a tlumočená simultánně do anglického jazyka. Konferenci moderuje Mario Kubaš.

Celý program konference proběhne v českém jazyce, první den konference bude překládán do anglického jazyka.


HLAVNÍ TÉMATA KONFERENCE


Status umělce, Národní plán obnovy, iniciativa Ne!musíš to vydržet, funkce a role MK ČR, nezávislá kultura v regionech ČR a další. STREAM konference můžete sledovat zde: https://www.youtube.com/channel/UCobxhz1iYm_G0OFmeBssT8g

V hlavní části konference budou prezentovat své příspěvky například: Jakub Vedral (člen rady Asociace nezávislých divadel ČR a viceprezident ITI), Yvona Kreuzmannová (zakladatelka Tance Praha, prezidentka ITI), Pavla Petrová (ředitelka IDU), Lenka Havlíková (Předsedkyně Asociace nezávislých divadel ČR), Květa Vinklátová (Asociace krajů ČR), zástupkyně a zástupci kulturní obce regionů ČR a další.

DOPROVODNÝ PROGRAM v rámci projektu PRALIN (Praha – Berlín):

14. 9. - představení PiNKBUS, 19:00, DIVADLO X10
15. 9. - představení First Tattoo - Kuba Borkowicz, 19:30, DIVADLO X10
16. 9. - představení Hyenaz Knowbody - Hyenaz, 19:00, CROSS ATTIC

PARTNEŘI KONFERENCE

Ministerstvo kultury ČR, Mezinárodní divadelní ústav ITI, Institut umění – Divadelní ústav, Česko-německý fond budoucnosti, Performing Arts Platform Berlin a EHP – Norské fondy 2014-2021, Městská část Prahy 7 a Magistrát hlavního města Prahy, CzechMobility.Info a Centrum pro současné umění DOX a DAMU.

#měníme_kulturní_praxi

Culture Get-Together 2021 harmonogram.pdf (180KB)Culture Get-Together Vystup z konference 2020.pdf (263KB)