PRAHA

NOVÁ SÍŤ

Nová síť je otevřená kulturní organizace podporující spolupráci mezi Prahou, regiony ČR a zahraničím. Zaplňuje mezeru mezi veřejnou správou a jednotlivými aktéry kulturního života a přispívá k rozvoji kultury, decentralizaci a kultivaci občanské společnosti. Nová síť je od roku 2004 správcem Českého kulturního networku Nová síť, který sdružuje na 25 organizací napříč regiony ČR. Vzájemná spolupráce v networku se dělí do dvou skupin:

Vzájemná spolupráce v networku se dělí do dvou skupin:

• ČLENOVÉ NETWORKU / členství v plném rozsahu společných aktivit

• ZAČÍNÁME SPOLUPRÁCI / iniciační období před vlastním členstvím

• VE SPOJENÍ / spolupráce mimo vlastní členství

• PRALIN – komunikační platforma

Místo: Nová síť je od svého počátku spojena s městskou částí Praha 7, v posledních letech sídlí v samém středu meandru řeky Vltavy v pražských Holešovicích.

Akce: Nová síť realizuje čtyři hlavní projekty: ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK – projekt regionální spolupráce; MALÁ INVENTURA (Praha, Jičín, Jihlava, Opava, České Budějovice, Karlovy Vary) – festival nového divadla; PRALIN – kulturní spolupráce mezi Prahou a Berlínem; ART-IN-RES – podpora rezidenčních pobytů v ČR.

Možnosti: Vycházejí ze zacílení hlavních projektů a dalších aktivit Nové sítě: NETWORKING –
budování infrastruktury pro kulturní projekty neziskového typu, spolupráce v rámci IETM; podpora UMĚNÍ – profesionalizace umělců, zajištění administrativního, produkčního, organizačního a finančního zázemí včetně vlastního prostoru na zkoušení; VZDĚLÁVÁNÍ, PORADENSTVÍ a KULTURNÍ ADVOKACIE – poskytování konzultací i komplexního koučinku; pořádání konference o spolupráci v kultuře Culture Get-Together;

Kontakt: Nová síť z.s., Osadní 26, 170 00 Praha 7, office@novasit.cz, www.novasit.cz