2021

NOV

THIRD // SPACE: NOV

Cesta do kolektivního nevědomí začíná zrozením. Vede temnými kluzkými stezkami až na dno duše, kde se setkáváme se svými strachy, pochybnostmi, dilematy, a především sami se sebou. Čeho se nejvíc bojíme? Jaké je uvidět sebe sama ve světlech projíždějících tramvají za okny potemnělé synagogy?

Experimentální inscenace nov, inspirovaná sibiřským svědectvím o zrodu šamana, nahlíží škvírkou dveří do hlubin lidských běsů a zve diváky k setkání se strachy, které jsou jen a jen jejich, a přece všem společné. Padesátiminutový výlet na odvrácenou stranu měsíce nabízí možnost otevřeného dialogu s obavami, které stále intenzivněji volají o vyslyšení.

Autoři: Martina Dobiášová – Aneta Fodorová (volně na motivy knihy Liščí žena: Mýty a legendy sibiřských národů Ondřeje Pivody)
Režie: Martina Dobiášová
Dramaturgie: Aneta Fodorová
Umělecká supervize: Vojtěch Bárta
Scéna: Matěj Sýkora, Michal Kindernay a kol.
Kostýmy: Jana Hauskrechtová, Matěj Sýkora, Adequate stuff
Výtvarná konzultace: Juliana Höschlová
Zvuk: Michal Kindernay
Audiovizuální zpracování: Michal Kindernay, Dominik Žižka
Produkce: Barbora Fremlová
Technická asistence: Vojtěch Nebeský
Hrají: Žofie Blechová, Jana Hauskrechtová, Marta Vítů

Podporovatelé: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR

Projekt vznikl ve spolupráci s Chemickým divadlem. Děkujeme organizaci Nová síť za podporu a poskytnutí prostoru ke zkoušení a organizaci SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje za umožnění rezidenčního pobytu. Velký dík patří spolku Krajinou přílivu a Václavu Špalemu za veškerou podporu a možnost pracovat v prostorách Libeňské synagogy.

50 minut, v češtině

Foto: Veronika Poslední