CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MI 2022: JEDNO OCENĚNÍ UŽ ZNÁME Z TISKOVÉ KONFERENCE

Blíží se výroční dvacátý ročník mezinárodního festivalu nového divadla Malá inventura. V závěru měsíce – od 18. do 26. února – nabídne festival třiatřicet divadelních událostí na sedmnácti scénách Prahy. Malá inventura představí přehlídku nejvýraznějších projektů nového divadla, které vznikly během uplynulého roku, obsáhlý networkingový program nových formátů, diskuze, ale také akce pro děti. Součástí bude i vybraný on-line showcase pro zahraniční a domácí hosty festivalu. Z desítky finálních nominací vyberou partneři Českého kulturního networku Nová síť tři laureátky či laureáty.

Jedna cena je tradičně udělena za dlouhodobý přínos. Letos se stane jejím držitelem soubor Buchty a loutky, který mimo jiné slaví třicet let svého působení. Jména ostatních se dozvíme až během slavnostního předávání cen.

Nominováni jsou: mezinárodní platforma PiNKBUS, podcasty souboru Ufftenživot – Život on Air, platforma Terén (Brno), Ridina Ahmedová – podcastová série a sólové autorské představení Sádlo, studentská iniciativa Ne!musíš to vydržet, představitelka současného tance a fyzického divadla Miřenka Čechová, nezávislá platforma Temporary Collective, česko-francouzský kolektiv umělců tYhle, producent a aktivní člen prezidia Českého střediska ITI Jakub Vedral a rezidenční dům Pod Javory REZI.DANCE.

Speciálně pro tento ročník vznikla nová programová sekce ZMĚNA PRAXE, která reflektuje perspektivy změny v rozmanitých oblastech divadelní praxe. Jako obvykle je Malá inventura centrem živého networkingu divadelních organizací a profesionálů, uměleckých skupin, performerů i odborné veřejnosti v rámci poslední programové sekce ARTS SERVICE & NETWORKING.

Festival pořádá Nová síť z.s. ve spolupráci s domovskými scénami: Alfred ve dvoře / Motus, Divadlo Archa, Divadlo X10, MeetFactory, Divadlo NoD, Palác Akropolis, PONEC – divadlo pro tanec, Studio ALTA, Studio Hrdinů, Venuše ve Švehlovce, KD Mlejn Cross Attic.

Více informací na www.malainventura.cz