MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU V DIVADLE 29

V polovině prosince 2018 proběhlo v Divadle 29 v Pardubicích setkání členů Českého kulturního networku koordinovaného organizací Nová síť. Dva dny intenzivní práce, sdílení, ale i zpětné vazby k 15. narozeninám Nové sítě přineslo nové plány a možnosti další spolupráce.

Úvodem nechyběla stručná rekapitulace projektů, které Nová síť realizuje a také informace o organizačních změnách, které proběhly na podzim roku 2018; pozvání na 17. ročník festivalu Malá inventura, prezentace projektů vybraných do programu Nové krev na scéně 2019, představení nových programových sekcí festivalu (Pralin a Residents), a možnosti vzdělávání v rámci programu ART GATE behind the scenes.

Ze zpětné vazby členů vyplynulo, že Český kulturní network je platformou, na kterou se členové mohou odvolat a spolehnout. Velkou inspirací a motorem je festival Malá inventura v Praze a regionech, a s tím spojené komunitní setkávání a rozvoj jednotlivých regionů. Členové networku dále projevili zájem o rozšíření možností sdílení svých projektů a dále, aby projekty zařazené do programu Nová krev na scéně, ale i další projekty uměleckých škol (zejména DAMU v Praze) měli možnost síťování, propojování a spolupráce s jejími členy.

Členové networku rovněž velmi ocenili letošní historicky první zahraniční meeting v rezidenčním centru Schloss Bröllin v Německu a vyjádřili přání pokračovat v tomto trendu. Většina členů se při společném hlasování shodla, že poslední ze tří meetingů Českého kulturního networku v roce 2019 se uskuteční v listopadu v Budapešti. Nakonec proběhlo i hlasování o nových členech networku. Plnou podporu získal návrh, aby se rezidenční centrum sídlící v Komařicích RESI.DANCE v lese, z.s., stalo novým členem Českého kulturního networku.

Součástí setkání byla rovněž prohlídka divadla D29, Galerie města Pardubic, ale také Automatických mlýnů, které by v dohledné době měly poskytnout zázemí nového galerijního, vzdělávacího a multifunkčního prostoru.
---

Setkání se zúčastnili: Petr Kiška (Cooltour), Hedvika Drenčeni a Bára Jílková (Kredance), Magda Petráková (Luhovaný Vincent), Jiří Vydra (Valdštejnské imaginárium), Martin Musílek (S radostí), Jan Kunze (Opavská kulturní organizace), Andrea Moličová (kontrapunkt), Zdeněk Závodný (Centrum pro otevřenou kulturu Pardubice); za Novou síť: Adriana Světlíková, Dagmar Kantorková, Petr Pola, Lucie Šeflová, Tereza Rybová, Magdalena Špačková