NOVÁ KREV NA SCÉNĚ PRO ROK 2022 BYLA VYBRÁNA! NA JAKÁ PŘEDSTAVENÍ SE MŮŽETE TĚŠIT?

Nová síť v roce 2022 podpoří 2-4 vybrané umělce a umělecké skupiny v oblasti nového divadla. Vybraným umělcům poskytneme například roční mentoring v oblasti grantů či dramaturgie nebo zajištění umělecké rezidence.

Vybraná představení pro letošní rok

MEDEA_is_missing od Averze_ Za dveřmi od Československé klacky Sára od Dočasná Company Antigona Divadlo ALDENTE Medař od Československé klacky
O PROGRAMU NOVÁ KREV NA SCÉNĚ

Nová krev na scéně je program na podporu mladých a začínajících umělců. Výzva je určená zejména začínajícím umělcům, novým uměleckým skupinám a čerstvým absolventům uměleckých škol (do 3 let od absolutoria).

Do programu Nová krev na scéně se mohou hlásit umělci, kteří v roce 2021 vytvořili projekt, který chtějí reprízovat nebo pracují na novém projektu, který by chtěli v roce 2022 dokončit. A především se chtějí své vlastní tvorbě věnovat samostatně i do budoucna. Podmínkou pro přihlášení je, že tento projekt nemá vlastní produkční zázemí (ve smyslu zastupování produkční agenturou, školou apod.) a má vyřešená autorská práva.

Nová síť vybraným umělcům poskytuje: roční mentoring v oblasti grantů, produkce, propagace, brandingu a případně i dramaturgie / podpora při uvádění hotového projektu v rámci ČR / zajištění umělecké rezidence, případně podpora při vzniku nového projektu / prezentaci na festivale Malá inventura Praha a možnost prezentace na festivale MI v Jičíně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Karlových Varech.

Těšíme se na spolupráci!