NOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKU

Nová síť, koordinátorka programu na podporu tvůrčích a manažerských rezidenčních pobytů ART-IN-RES, zakončila svým výjezdem do Norska letošní Česko-norský rezidenční program. Máme radost, že kromě uměleckých a manažerských kolektivů, mohly manažerskou rezidenci u partnerské organizace Surnadal Billag zažít i zástupkyně Nové sítě.

Manažerský rezidenční pobyt v Norsku se uskutečnil 16.-22. srpna 2022. O současné i budoucí spolupráci mezi organizacemi debatovaly s umělcem a manažerem Jon Arne Mogstad Tereza Lacmanová, koordinátorka programu ART-IN-RES, a Markéta Jiroušková, projektová manažerka festivalu Malá inventura. Skvělou zprávou je, že obě organizace jsou nakloněny pokračování česko-norské spolupráce i v roce 2023! Budeme tedy věnovat úsilí v udržení kontinuity programu.

Kromě zhodnocení a vyjednání podmínek tvůrčích a manažerských rezidenčních pobytů ve vesnici Surnadalsøra a řešení témat spojených s kulturním provozem v rurální oblasti, rezidentky využily příležitosti poznat přírodní a kulturní dědictví regionu Møre og Romsdal a bývalého hlavního města Trondheim.

PODPORU V RÁMCI ČESKO-NORSKÉHO REZIDENČNÍHO PROGRAMU 2021/2022 ZÍSKALI:

MANAŽERSKÉ REZIDENČNÍ POBYTY
Manažerský tým – Markéta Málková, Aleš Hrdlička, Jan Kunze, Martin Musílek / rezidence Surnadal Billag Manažerský tým – CO.LABS: Juraj Augustín, Simona Augustín, Klaudia Klembarová, Alexandra Bolfová / rezidence Surnadal Billag Manažerský tým – Nová síť: Tereza Lacmanová, Markéta Jiroušková / rezidence Surnadal Billag
TVŮRČÍ REZIDENČNÍ POBYTY
third // space – MALÉ DĚJINY POHYBU / rezidence Surnadal Billag Jan Husták & T.I.T.S. – DIRECT ACTION THEATRE: SERVE AND PROTECT / rezidence REZI.DANCE Lisa Colette Bysheim & col. – IF THIS | THEN / rezidence SE.S.TA Mari Woll & col. – NÆRVÆR – PRESENCE / rezidence CO.LABS
Podpořeno Fondy EHP 2014-2021, IDU – PerformCzech, za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.
Umělecké a rezidenční centrum Surnadal Billag, foto: Tereza Lacmanová
Obec Surnadalsøra, v níž se nachází rezidenční centrum Surnadal Billag, foto: Tereza Lacmanová
Rezidenční dům, v němž jsou rezidenti ubytovaní, foto: Markéta Jiroušková
Ředitel rezidenčního centra Surnadal Billag Jon Arne Mogstad, foto: Markéta Jiroušková
Objevování národního přírodního bohatství Atlantic Ocean Road, foto: Tereza Lacmanová
Objevování norského přírodního bohatství v údolí Innerdalen, foto: Tereza Lacmanová
Bývalé hlavní město Trondheim, foto: Tereza Lacmanová
Návštěva Kunsthall Trondheim, foto: Tereza Lacmanová