OPEN CALL PRO UMĚLCE/UMĚLKYNĚ A MANAŽERSKÉ TÝMY Z NORSKA

Nová síť z.s. otevřela společně s partnerskou organizací Surnadal Billag program podpory rezidenčních pobytů, který je určen pro umělce/umělkyně a kulturní manažerské týmy z České republiky a Norska. Rezidenční program vznikl v rámci projektu Český kulturní network Nová síť podpořeného z Fondů EHP a Norska 2014 – 2021.

2. kolo výzvy je určeno pro umělce/umělkyně a kulturní manažerské týmy z Norska na rezidenční pobyt v České republice, ve vybraných hostitelských rezidenčních místech v rámci platformy www.artinres.cz.

Uzávěrka: 31. listopadu 2021

Umělecké rezidence: Program se zaměřuje na podporu kreativního procesu a vzniku nových projektů v oblasti performativního umění. Zvláštní pozornost budeme věnovat projektům na pomezí divadla, tance, performance a výtvarného umění. Výstupem umělecké rezidence bude work in progress / intervence v prostoru / dílo pro místo, kde se rezidenční pobyt koná.

Manažerské rezidence: Program je určen na podporu manažerských týmů, které se věnují zejména rozvoji kultury v regionech. Výstupem manažerské rezidence bude zpráva o postupu řešených témat, projektů a sdílení know-how s partnerskou organizací. Témata budou s rezidenčním místem konzultována předem.

Do programu se mohou hlásit umělci/umělkyně a kulturní manažerské týmy dlouhodobě působící v Norsku.


2. kolo výzvy se týká kalendářního období od 1. března do 30. dubna 2022. Cestovní náhrady budou poskytnuty nejvýše 5 osobám: 40 EUR/den/osoba.

Umělecká rezidence bude podpořena od 1 do 2 týdnů.

Manažerská rezidence bude podpořena na 1 týden až 10 dní.

Rezidenční místa k výběru pro umělecké rezidence:

ReziDance
Co.Labs
Bohemia Farmstudio
Naplaveno
Zámek Žďár nad Sázavou
Moving Station

Rezidenční místa k výběru pro manažerské rezidence:

Valdštejnská lodžie
ReziDance
Bohemia Farmstudio
Naplaveno
Zámek Žďár nad Sázavou
Moving Station

Přihlašovací formulář pro umělecké rezidence naleznete ZDE a pro manažerské rezidence ZDE.

Případné dotazy směřujte na Terezu Lacmanovou – terezalacmanova@novasit.cz, +420 773 153 741.

Česko-norský rezidenční program je podpořen Fondy EHP 2014 – 2021.