PODZIMNÍ SETKÁNÍ NOVÉ SÍTĚ I POCTA VINCENZI PILZOVI

Varnsdorf nedávno hostil celoregionální setkání partnerů networku Nová síť. V těchto pro běžný život i kulturu komplikovaných končinách bylo pár dní poněkud živěji. Začátek týdne patřil kulturnímu networkingu a slavnostnímu odhalení busty místního rodáka sochaře Vincenze Pilze. V polovině týdne navázal pátý ročník festivalu Vítr z hor, který každoročně nabízí místnímu publiku odvážnější divadelní dramaturgii.

Varnsdorfský meeting, který se konal od 15 do 16. listopadu, přinesl řadu zajímavých informací, postřehů i změn, jak ze strany zástupců dlouhodobě spolupracujících tak nově přistupujících organizací. Obsahem jednání bylo víceúrovňové členství partnerů networku, spolupráce na novém vzdělávacím programu Art Gate, schválení zahraničních interpretů pravidelného turné po ČR, výběr programu Nová krev na scéně či evaluace festivalu Malá inventura v regionech. Pozornost stávajících členů networku dále upoutaly prezentace přistupujících organizací i diskuse o problémech, se kterými se potýkají.

Setkání již tradičně obohatil příspěvek experta, podruhé jsme přivítali Tomáše Doležala ze společnosti 22HLAV, který přítomné seznámil s problematikou EET. Úterní blok poté zakončila prezentace Jany Ecksteinové - ředitelky společnosti Hit Hit, která prezentovala možnosti crowdfundingu pro neziskové organizace.
--

Meetingu se zúčastnili: Cooltour (Ostrava), Kredance (České Budějovice), Kontrapunkt (Hradec Králové), OKO (Opava), JOHAN (Plzeň), UFFO (Trutnov), DW7 (Olomouc), S radostí (Varnsdorf), Centrum kultury a vzdělávání Blatná (Blatná), Valdštejnské imaginárium (Jičín) a dále Vzbuďme Vary (Karlovy Vary), Luhovaný Vincent (Lázně Luhačovice), Rezi.dance v lese (Komařice).

Příští celoregionální meeting networku Nová síť se uskuteční ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací OKO v Opavě 24. – 25. dubna 2017.