V BRNĚNSKÉM BURANTEATRU PROBĚHL DALŠÍ MEETING PARTNERŮ ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU

S Novou sítí jsme se v rámci Českého kulturního networku přesunuli na dva dny do Brna. Setkání se konalo 11. a 12. června a bylo zaměřeno na aktuální projekty a činnosti, kterými se naše spřátelené subjekty zabývají a které rezonují jednotlivými regiony.

Setkání skupiny Začínáme spolupráci

Meeting byl tentokrát věnovaný skupině Začínáme spolupráci, tedy organizacím, které na nezávislé scéně existují kratší dobu, nebo s Novou sítí spolupráci teprve navazují. Brno má komplexní kulturní scénu, proto jsme se vedle pravidelného programu meetingu věnovaného představování novinek jednotlivých členů, řešení konkrétních problémů a zprostředkování informací ze strany Nové sítě, soustředili právě na představení kulturní infrastruktury a hlavních aktérů v Brně. Během setkání se všichni účastníci mohli seznámit s mapou brněnské kulturní scény s fokusem na performing arts a prohlédnout si dvě scény Centra experimentálního divadla - Husu na provázku a Hadivadlo.

Regiony a jejich novinky

Nezisková organizace Kredance už od roku 2010 rozvíjí živé umění na profesionální i amatérské úrovni v celém Jihočeském kraji. Novou informací je, že v současnosti se spolupodílí na vytváření strategie, která má České Budějovice, kde organizace sídlí, učinit městem kultury pro rok 2028.
Andrea Moličová, zástupkyně kulturní organizace Kontrapunkt, kterou znáte z Hradce Králové, nás v rámci meetingu seznámila s plány na letošní ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town.
Valdštejnskou lodžii v Jičíně brzy čeká přelomová změna, přípravy na dokončování nového multifunkčního sálu s názvem Theatron se pomalu ale jistě blíží do finále. Na citlivé, ale výrazné vylepšení unikátní barokní památky, spravované neziskovou organizací Valdštejnské imaginárium, se můžeme všichni těšit.
Buranteatr provozuje unikátní letní scénu Error 404, která přináší nezávislé umění z Brna, Prahy, Olomouce, dalších regionů a také ze zahraničí. Podle účastníka meetingu, uměleckého šéfa Buranteatr Juraje Augustina, se jedná o unikátní koncept, jehož program letos potrvá do konce srpna.
Také Jana Ryšlavá z oblíbeného Move Ostrava nás seznámila s jejich aktuální situací. Novou posilou pro oblast kultury v Ostravě se na pozici referentky stává Daniela Zárodňanská. V Nové síti přínos organizace pro region grantově podpoří program Visegrad Artist Residency. Obdržené finance budou vynaloženy na provoz současných aktivit, které jsou zaměřené na performativní umění a zdravý pohyb.
Od Evy Kraftové z Moving Station v Plzni jsme se dozvěděli, že město si plnými doušky užilo nový květnový festival nezávislé divadelní tvorby Nastevřeno. Festival se konal převážně mimo divadelní prostředí, čímž se otevřel široké veřejnosti. Úspěch zaznamenal hlavně u rodin s dětmi.
Marie Kinsky, ředitelka centra pro choreografický rozvoj, známého pod názvem SE.S.TA, se ve Žďáru nad Sázavou snaží v dlouhodobém měřítku zapojit do tance místní komunitu, výsledek letošního snažení uvidíme příští rok na festivale KoresponDance.
Společný meeting zakončila prohlídka Buranteatru a představení jeho budoucích plánů.

Setkání bylo podpořeno Fondy EHP 2014 - 2021.

OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023OPEN CALL / NOVÁ KREV 2023

BLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘEBLÍŽÍ SE TŘETÍ ROČNÍK KONFERENCE O SPOLUPRÁCI V KULTUŘE

VIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI  CULTURE GET-TOGETHERVIDEO POZVÁNKY NA KONFERENCI CULTURE GET-TOGETHER

NOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKUNOVÁ SÍŤ NA MANAŽERSKÉ REZIDENCI V NORSKU

VIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤVIDEO ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU NOVÁ SÍŤ

ČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCHČERVNOVÉ SETKÁNÍ PARTNERŮ NETWORKU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)FESTIVAL MALÁ INVENTURA – KONKURZ (PR manažer/ka)

MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)MALÁ LOUTKOVÁ INVENTURA V KUKSU - NOVÁ SÍŤ INFORMUJE (No. 43)

PRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKUPRACOVNÍ KVĚTNOVÉ SETKÁNÍ ČLENŮ NETWORKU NOVÁ SÍŤ SE KONALO NA JESENICKU

ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42ZAMĚŘENO NA REZIDENCE: Nová síť informuje No. 42

JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022JARNÍ MEETING ČESKÉHO KULTURNÍHO NETWORKU 17. - 19. 5. 2022

DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023DALŠÍ VÝZVA ART-IN-RES BUDE AŽ NA PŘÍŠTÍ ROK 2023

CHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘECHYSTÁME: KONFERENCE CULTURE-GET TOGETHER 2022 O HODNOTĚ PRÁCE V KULTUŘE

ONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘEONLINE SEMINÁŘ: PRÁVNÍ MINIMUM V UMĚNÍ A KULTUŘE

DUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCEDUBEN VE ZNAMENÍ REZIDENCÍ: ART-IN-RES 2022 A ČESKO-NORSKÉ SPOLUPRÁCE

ČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAMČESKO-NORSKÝ REZIDENČNÍ PROGRAM

UMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČRUMĚNÍM O AKTÁLNÍ SITUACI NA UKRAINĚ A V RUSKU: PROJEKT ZA UKRAJINU PŘIVÁZÍ NETWORK DO REGIONŮ ČR

FESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍFESTIVAL MALÁ INVENTURA JE V PLNÉM PROUDU DIVADLA A SETKÁVÁNÍ

GALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZEGALERIE: TAKHLE PROBÍHÁ DEVÍTIDENNÍ FESTIVAL NOVÉHO DIVADLA V PRAZE

26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI26. 2. 2022 PROHLÁŠENÍ NOVÉ SÍTĚ K SITUACI NA UKRAINĚ: KONKRÉTNÍ FORMY POMOCI

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNYCENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA PRO ROK 2022 JSOU ROZDÁNY

DVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁDVACÁTÝ ROČNÍK FESTIVALU MALÁ INEVNTURA PRÁVĚ ZAČÍNÁ

VÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RESVÝSLEDKY VÝZVY ART-IN-RES

CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!CENY ČESKÁ DIVADELNÍ DNA ZAHÁJÍ FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022: JEDNU OCENĚNÍ UŽ ZNÁME!

KULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČRKULTURNÍ STRATEGIE V REGIONECH ČR