ZIMA V REGIONECH - ČESKÝ KULTURNÍ NETWORK

Tradice, vánoční a seberozvojové dílny, koncerty, živé betlémy ale i rezidence a open cally. To vše nám přináší Český kulturní network Nová síť v nastávajících zimních měsících.

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Žďár nad Sázavou / Praha

ROUNDABOUT EUROPE: OPEN CALL NA REZIDENCE, deadline 15. prosince 2019

V rámci Roundabout Europe 2020 bude opět spolupracovat pět open-air festivalů a pět umělců! Open-air umělci se sídlem v zemích Evropské unie mohou v roce 2020 požádat o dvě rezidence ve dvou různých zemích, a to do 15. prosince 2019. Projekt má za sebou úspěšný rok, kdy pět různých umělců nebo skupin pracovalo na svých projektech v různých zemích. V roce 2020 má šanci využít tuto skvělou příležitost pět nových zájemců.

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?rezidence&roundabout-europe-open-call-rezidence-2020


OPEN CALL: PEDAGOGICKÝ SEMINÁŘ, deadline 31. ledna 2020

Seminář je určen všem tanečním pedagogům se zájmem o další rozvoj svých kompetencí a poznávání nových metod a přístupů k výuce. Vítáni jsou i taneční interpreti a choreografové. Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Během semináře dochází ke sdílení nástrojů pro analýzu a k porovnávání různých pedagogických přístupů, systémů a filozofií. Pedagogický seminář 2020 povedou Anna Sedlačková (SK/CZ) a Jean-Christophe Paré (FR).

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-profesionalni-rozvoj&open-call-pedagogicky-seminar-2020


PREMIÉRA: OR TO BE, 16 a 17. února 2020

Choreografka, performerka a fyzioterapeutka Markéta Stránská se po úspěšném uvedení svého sólového tanečního debutu LeŤ rozhodla pokračovat v prozkoumávání dalších cest a možností uchopení tématu zkušenosti s fyzickou odlišností. Na pr ojektu spolupracuje s francouzským tanečníkem a choreografem Jeanem Gaudinem, SE.S.TA se na něm podílí v roli koproducenta. Zveme na premiéru a první reprízu do Studia ALTA. 

Více informací na: http://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-publikum&or-to-be
Velvarská Kostka
Velvary


Jan Burian, 22. Listopadu 2019

Koncert písničkáře, básníka, spisovatele, cestovatele, publicity a TV moderátora Jana Buriana


Poetry fest - pod hladinou slov, 23. Listopadu 2019

První ročník festivalu poezie v klubovně kralupské divadelní společnosti Scéna.

Účast na festivalu přislíbili:
Ellen Makumbirofa (vítězka mistrovství republiky ve Slam Poetry)
Básník Ticho (performer, básník, uznávaný autor šesti knih)
Jiří Smrž (písničkář, básník, v minulosti člen hud. skupiny Minnesengři, držitel 2 ocenění Anděl v kategorii folk a country, vydal 4 CD)
Jana Šteflíčková (herečka divadla Ypsilon, písničkářka, držitelka několika hudebních ocenění)
David Růžička (básník, hudebník, autor pěti knih, držitel několika literárních ocenění)
Marcel Bárta (hudebník, držitel nejrůznější hudebních ocenění)


Jiří Konvrzek + Lukáš Kalivoda, 30. Listopadu 2019

Koncert v restauraci PARIS. Host Jakub Noha.
Valdštejnská lodžie
Jičín

Divovánoce, 7. prosince

Netradiční adventní akce pro celou rodinu v prostorách barokní památky s vánočními dílnami, divadly, koncerty a neobvyklým živým betlémem.  Účinkují: JARDA SVOBODA, HOLINKY, MAGDA UHLÍŘOVÁ , ANDĚLÉ Z LESA – Divadlo Líšeň, PŘÍBĚH DĚDKA VŠUDEFOUSE – Anička a letadýlko, SVÁTEK NOSOROŽCE – Anna Gumboldt a Semion Kulikov a další.

Více informací na http://valdstejnskalodzie.cz/news/733/132/so-7-12-14-00-DIVOVaNOCE
OKO Opava
Opava


Par Force, 4. prosince 2019

vernisáž výstavy sochařky Pauliny Skavové.
 
Ozvěny dávných mýtu a legend, tragičnost smrti, uctívání zvěře i lesa, kouzelná božstva, magické a osudové ženy. Toho všeho se dotýkáme v díle sochařky Paulina Skavova.
Projekt, který jsme připravovali skoro dva roky se blíží do finále. Tuto působivou výstavu uvidíte postupně ve čtyřech galeriích v republice včetně Prahy. K výstavě jsme připravili exkluzivní publikaci, která bude k dostání na vernisážích i ve specializovaných obchodech.
Premiérové uvedení výstavy 4.12. v 17h v Galerie Obecního domu v Opavě.
 

Tři dny poezie a hudby z Opavy a okolí aneb 10 let Obecního domu v Opavě, 12.-14. prosince 2019
 
2.-14. prosince 2019 proběhne v Obecním domě po dlouhých letech široká přehlídka aktuální hudby a poezie z Opavy a okolí. Dramaturgie jednotlivých večerů je postavena tak, ať jsou každý den zastoupeny různé hudební žánry a zahrají jak začínající kapely, tak matadoři.
Cílem akce je propojit a podpořit místní scénu a ukázat, že se u nás dělá zajímavá a různorodá muzika. Pevně věřím, že všechny tři dny proběhnou v přátelském a vstřícném duchu a s respektem k tvorbě ostatních.
THEATRUM KUKS
Kuks

REZIDENCE NA FESTIVALU THEATRUM KUKS 2020

Festival barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS vypisuje pro devatenáctý ročník (19. - 23. 8. 2020) rezidenci pro umělecké skupiny, jednotlivce či studenty uměleckých oborů.
Zajímá nás hudební, výtvarný, literární, divadelní či jiný umělecký projekt, který se libovolně inspiruje v české i světové barokní kultuře nebo přímo Kuksem a jeho historií a hledá spojení baroka se současností. Možností je řada – hudební skladby, instalace, inscenace, work-in-progress, performance, fotografie, obrazy, literární texty, nazkoušení koncertního programu,…
Více informací na https://theatrum-kuks.cz/23-rocnik-2020-rezidence
Vzbuďme Vary
Karlovy Vary

Kouzla flamenka - seberozvojová flamenko dílna, 21. Prosince 2019

Objevte o zimním Slunovratu prostřednictvím flamenkového tance svou tvůrčí sílu, sebevědomí a spontaneitu.

Taneční dílna je zaměřená na radost z pohybu, vnímání těla a objevování radosti z jeho možností. Pro každého, kdo se chce nechat okouzlit. Taneční dílna zaměřená na radost z pohybu, vnímání těla a objevování radosti z jeho možností. Neomezeno věkem ani zkušenostmi s tancem.

Více informací na https://www.facebook.com/events/2543337122413322/
ArtproProstor
Jablonec nad Nisou

Andělé Jizerských hor (adventní program se sklářskou poetikou), 14. Prosince 2019

Vánoční akcí Andělé Jizerských hor chceme propojit jedinečnou sklářskou a bižuterní historii Jablonecka se současným živým uměním. Budeme se inspirovat původními nástroji a materiály, které se používaly pro výrobu korálů v továrně GB beads, využijeme jedinečnou polohu továrny v úpatí Jizerských hor - domov prvních sklářských huťmístrů a vytvoříme jedinečnou předvánoční atmosféru vycházející z bohaté historie našeho kraje.  Těšit se můžete na: divadlo Nejmenší ze Sámů (DAMU), koncert Jany Vébrová, performance Andělé Jizerských hor, koncert Dpos Triou, výstava výtvarného mini sympozia, dílny, kavárna a další.
Více informací na https://www.facebook.com/events/2460626654212283/


Koncert My Sister Grenadine, 30. ledna 2020

Jemná a citlivá hudba berlínské kapely My Sister Grenadine prostupující skrze lesy Jizerských hor. Těšit se můžete nejen na hudební, ale i vizuální zážitek


Jizerská 50 padesátkrát jinak, 8. února 2020

Číslo padesát bylo naší inspirací a motivací. Padesát maloobchodníků, kulinářů, umělců, kulturních organizátorů a všech nadšenců pro vás 8. února otevře brány města v podhůří Jizerských hor. Ukážeme vám Jablonec a jeho zákoutí, jak je neznáte. Snídaně pro šampiony, rozcvička pro děti, nákup výbavy na poslední chvíli, mentální a kulturní relax pro odbourání stresu před závodem, doplnění lékárničky pro sichr, vydatná večeře před
výkonem. Na to vše se můžete těšit!
BuranTeatr
Brno

Performance Dance Jam /T. Wortner & K. Kamecka/, 6. -12. ledna 2020

PERFORMANCE DANCE JAM je týdenní tvůrčí dílna fyzického/tanečního divadla, která bude probíhat každý den vždy odpoledne. Výstupem dílny bude Performance Dance Jam, kde budou účastníci sdílet před diváky poznatky z procesu, kterým na tvůrčí dílně prošli.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/751228938668502/


Workshop/ Filip Teller: Stand-up: Humor každodennosti, 25. - 26. ledna 2020

Workshop pro kohokoliv s touhou najít cestu ke svému smyslu pro humor v rámci bezpečného prostředí stand-up workshop.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/1175730115970634/

Workshop: Škála pestrosti v procesu tvorby pohybového divadla, 7. - 9. února 2020

Těžištěm workshopu je prolínání fyzických a dramatických postupů. Budeme se snažit přemostit přes dělení na fyzického a činoherního herce a stát na těchto dvou ostrovech rovnoměrně.
Víc informací: https://www.facebook.com/events/426198154965009/
UFFO
Trutnov

Společenstvo vlastníků – Divadlo VOSTO5, 15. prosince 2019

Zábavná komedie vytvořená podle schůze SVJ. Precizní rychlé dialogy a originální hlášky zkoumají jednotlivé lidské charaktery i etiku celé společnosti. Hra neprobíhá v klasickém divadelním uspořádání, diváci vše sledují z bezprostřední vzdálenosti, ze všech stran „jeviště.“
Více informací: http://uffo.cz/program/porady/2019/12/spolecenstvo-vlastniku/

Cavewoman – agentura Point, 16. prosince 2019
Volné pokračování show Caveman s hrdinkou nového představení o jeskynní ženě s podtitulem „ Praktické tipy k odchovu a pěstování partnera.“ Pobaví trochu jiný pohled na lásku a partnerské vztahy.
http://uffo.cz/program/porady/2019/12/cavewoman/

Růžový samuraj – BURKI & COM, 21. ledna 2020

Hrdinové v různých historických sférách - před rokem 1989, v současnosti. Čím se inspirovat? Jak vypadají v porovnání s těmi, o kterých nikdo většinou nepřemýšlel jako o hrdinech – s dětmi? Představení Jany Burkewiczové pracuje s celým spektrem fyzického divadla od tance až po nový cirkus. Vytváří jakousi velkou divadelní soutěž supermanů.

Heroes - Loosers Cirque Company, 19. února 2020

Inovativní inscenace, ve které se sejdou mistři svých oborů. Hvězdný český mim Radim Vizváry a přední novocirkusová skupina Losers Cirque Company. Dirigentem jejich souhry je šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar. Představení vznikalo i během rezidence Loosers v Uffu v červenci 2019.
http://loserscirque.cz/inscenace/heroes/


Foto: Jiří Princ, Divovánoce ve Valdštejnské lodžii